Oto książka mojego autorstwa!

Napisałam własną książkę!

To dla mnie wyjątkowy moment – nareszcie mogę podzielić się z Wami efektem mojej pracy nad książką, którą miałam możliwość opublikować współpracując z wydawnictwem Poltext. Zobaczcie ją sami!

Język niemiecki dla opiekunów osób starszych

Książka jest już dostępna w wielu miejscach. Aby ułatwić Wam jej znalezienie odsyłam Was w poniższe miejsca:

Zapraszam Was również do zobaczenia bez ponoszenia żadnych opłat pierwszego rozdziału książki – tak abyście mogli zobaczyć jej wnętrze i przekonać się czy sposób w jaki jest napisana odpowiada Waszym potrzebom. 

Jeśli chcesz zobaczyć darmowy fragment kliknij tutaj.

Chciałabym jeszcze dodać coś od siebie i co nieco opowiedzieć Wam o książce. Moim głównym celem było to aby przekazać niezbędną ilość wiedzy jaka jest niezbędna do podjęcia pracy jako opiekun osoby starszej za granicą. Nie rozwodziłam się tutaj nad każdym zagadnieniem gramatycznym i nudną teorią. Ta książka ma pomóc Wam poznać język od strony praktycznej, dlatego zawiera przydatne słownictwo, gotowe dialogi i mnóstwo ćwiczeń dzięki którym poczujecie się pewnie, nawet w sytuacjach kryzysowych.

Czego dokładnie nauczę się z tej książki?

 • mówić i zadawać pytania w języku niemieckim
 • przekazywać informacje do rodziny osoby którą się opiekujesz
 • rozmawiać o stanie zdrowia, alergiach, lekach, badaniach
 • reagować na nagłe i nieoczekiwane sytuacje
 • rozmawiać z osobą wymagającą opieki i pomocy
 • napisać swoje własne CV, które pozwoli zdobyć pracę

Pytania i odpowiedzi

 1. Czy muszę dobrze znać niemiecki żeby rozumieć treść książki?
  • Książka jest odpowiednia dla osób, które znają podstawy języka niemieckiego, tj. potrafią się przedstawić i powiedzieć 2-3 zdania o sobie. Jeśli nigdy wcześniej nie miałaś/eś do czynienia z niemieckim to zachęcam Cię najpierw do obejrzenia mojego kursu video, który znajdziesz bezpłatnie na Youtube. Po jego wykonaniu na pewno poradzisz sobie z tematami znajdującymi się w podręczniku.
 2. Czy po przeczytaniu książki będę gotowa/y do podjęcia pracy jako opiekun osoby starszej?
  • Od strony językowej jeśli przerobisz dokładnie materiał, to na początek powinno dać Ci to solidne podstawy, aby czuć się pewnie i swobodnie się porozumiewać. Aby przyspieszyć Twój proces uczenia się do książki jest dostępny darmowy materiał mp3 – możesz go pobrać i słuchać w wolnej chwili, przykładowo jadąc autobusem czy robiąc zakupy. Dzięki temu osłuchasz się z językiem i prościej będzie Ci zrozumieć niemiecką mowę.
 3. Na jakim poziomie językowym jest książka?
  • Książka jest na poziomie A1-A2, czyli jest to poziom podstawowy.
 4. Czy książka zawiera samą teorię?
  • Nie, książka zawiera zarówno słownictwo, gotowe dialogi i zdania do wykorzystania jak i ćwiczenia, w których możesz sprawdzić swoją wiedzę.
 5. Czy do ćwiczeń są podane odpowiedzi?
  • Tak, aby pomóc Ci w nauce na końcu książki zamieszczone są odpowiedzi. Jednak pamiętaj aby zaglądać do nich dopiero po samodzielnym udzieleniu odpowiedzi.
 6. Czy książka jest duża?
  • Książka nie jest dużych rozmiarów, spokojnie zmieści się do torebki, więc możesz ją ze sobą zabrać gdzie tylko chcesz.
 7. Gdzie mogę kupić książkę?
  • Książka jest dostępna w wielu miejscach – zarówno stacjonarnie jak i online. Linki do księgarni i sklepów zamieściłam w artykule powyżej.